Blíží se letní prázdniny a mnoho rodičů již přemýšlí, kam poslat svou ratolest na prázdniny.

Možností je využití nabídky domů dětí a mládeže (DDM). Ty nabízejí tuzemské letní tábory, kdy děti stráví několik dní s kamarády v přírodě.

Zájem je i o takzvané příměstské tábory. Děti přijdou ráno do domova a vyrážejí na jednodenní výlety nebo je pro ně připraven program. Večer jdou zase domů.

DMM Podbořany pořádá během prázdnin dva turnusy příměstských táborů ve dvou týdnech od 21. do 25. července a od 28. července do 1. srpna. „Pro děti jsme připravili bohatý program, jehož součástí je například celotáborová hra, kdy se děti zúčastňují ve družstvech i samostatně soutěží, sportovních her, a kvizů, exkurze v místních podnicích, celodenní výlety, mimo jiné do Krásného Dvora, do Kryr nebo do Žatce. Chybět nebude ani závěrečný táborák s opékáním špekáčků. V našem zařízení nemáme možnost zajištění stravování, obědvat budeme v místní restauraci. Cena za týden, která zahrnuje stravné, vstupné a jízdné, je 350 korun,“ uvedla pedagogická pracovnice Jitřenka Beranová s tím, že vyplněné přihlášky je nutné odevzdat do 20. června.

Děti budou pod dohledem

Dům bude otevřen během prázdnin také od 14. července do 29. srpna. Kromě her, soutěží a výletů, bude dětem k dispozici hřiště s možností zapůjčení míčů, stolní tenis, společenské hry, výtvarné potřeby, ale i počítačová učebna s připojením k internetu. Na děti bude vždy dohlížet pedagogický pracovník.

Dům dětí a mládeže v Žatci chystá pro děti dva pobytové tábory. První v termínu 28. června až 12. července v Žerotíně. „Tábor se nachází v příjemném prostředí uprostřed lesů. Cena je 3 950 korun,“ informovala Ludmila Mašková. V termínu 5. – 18. srpna pojedou děti na tábor do Manětína. Účastníci prožijí čtrnáct dní her a soutěží v přírodě. Cena je 3 tisíce korun

. Na oba dva tábory jsou stále volná místa. „Během prázdnin mohou děti navštívit také příměstský tábor od 8 do 16 hodin. Budeme malovat, stříhat a lepit, modelovat, vařit, vyrábět ozdoby z korálků, pracovat s netradičním materiálem, vyrážet na výlety a mnoho dalšího. Cena za jeden den je 10 korun,“ dodala L. Mašková.

Letní pobytový tábor pořádá také Dům dětí a mládeže v Postoloprtech. V termínu 19. července až 2. srpna budou účastníci na táboře ve Mšeně u Mělníka. Pro děti je připravena celotáborová hra Neptun a piráti.