Trochu zklamaná s konečným umístěním, ale spokojená se svým vystoupením odjížděla Alena Smolíková z Bratislavy domů do Podbořan po finále televizní soutěže Československo má talent. V pořadu televize Prima se umístila na konečném druhém místě.

Diváci ji mohli v nedělním finále soutěže vidět, jak vystupuje s fenkami border kolie Jerry a Keysi a s létajícími disky. „Na jednu stranu druhé místo je úspěch. Nečekala jsem, že se dostanu v soutěži tak daleko. Do finále a mezi poslední dva soutěžící. Ale na druhou stranu jsem pak už doufala, že to konečně vyjde a vyhrajeme. Takže jsem byla po vyhlášení vítěze trochu zklamaná," popsala Alena Smolíková. „Ale s naším vystoupením jsem spokojená, myslím, že nic lepšího bych už nenatrénovala," dodala.

Alena Smolíková vystupovala v soutěži Československo má talent s fenkou Jerry, ve finále pak ještě s Keysi. S tou před třemi roky skončila rovněž druhá v soutěži televize Nova Talentmania. „Pokud obě soutěže srovnám, Talentmania se mi zdála mnohem náročnější. Vystupovala jsem tam celkem šestkrát, v soutěži Československo má talent jen třikrát," srovnala 27letá Alena z Podbořan.

Vystoupí v Británii?

Soutěž Československo má talent vyhrál Miroslav Sýkora, který zpíval operu. „Hodně si věřil, vystupoval suverénně. Byl favoritem," sdělila. Všechny ceny „bere" vítěz, přesto by Alena Smolíková neměla odejít ze soutěže s prázdnou. „Jeden ze tří porotců Jaro Slávik slíbil, že nám rovněž zajistí vystoupení v soutěži Británie má talent, které je jednou z cen pro vítěze. Mělo by to být na jaře," sdělila. Právě do zahraničí by chtěla upřít nyní svou pozornost.

„Zvažuji, že se do nějaké podobné televizní soutěže v zahraničí přihlásím, nedávno jsem dostala nabídku z Polska. Tady v Čechách už asi ne," popsala své plány do budoucna.