Protančené střevíce si odnesla ze sobotního večera v Holedeči necelá stovka účastníků akce Večer plný tance. Nejen pro své klienty a přátele tam uspořádal taneční klub DanceArt Podbořany program nabitý ukázkami tanců nejrůznějších stylů.

Návštěvníci akce se nenechali dlouho pobízet a hned od začátku večera se tak zaplnil parket do posledního místa. Sál kulturního domu v obci rozvlnili při výuce latinsko amerických tanců tři instruktoři a tanečníci přímo z Kuby, kteří podobný večer nedávno uspořádali také v Teplicích.

Tentokrát spojili své síly s manželi Hurtovými, kteří celou sobotní akci zorganizovali a večerem také provázeli. Miroslav Hurt se v převleku za kovboje snažil přítomné naučit prvkům country tance, Eva Hurtová se zase ujala ukázky a výuky zumby, cvičení spojeného s tancem. Ačkoliv legrace při přešlapech na parketu nechyběla, přítomní si rádi vydechli při ukázkách společenských tanců, které zajistil Martin Bubeníček s Veronikou Sailerovou z taneční školy Fénix Louny.

Původně se mělo taneční setkání uskutečnit v Žatci, ale po neshodě s pronajímatelem Lidového domu se přesunulo do pár kilometrů vzdálené Holedeče. „Nejde o komerční záležitost, chtěli jsme tento večer uspořádat jako poděkování pro všechny lidi, kteří navštěvují naše taneční kurzy," uvedla Eva Hurtová.

Mezi návštěvníky akce tak byli převážně Žatečané, které do svých domovů rozváželi nad ránem přímo organizátoři. Většina z nich si odnesla na památku i dárek z výherních vstupenek. „Uvidíme, jaké budou ohlasy, ale rádi bychom podobnou akci někdy v budoucnu uspořádali znovu," slíbila za pořadatele Eva Hurtová.

Lada Kvapilová