Plný dětí už je několik dní nově otevřený skatepark v Podbořanech. V tamním areálu Tatran vznikly i nové kurty na tenis nebo nohejbal.

Slavnostním přestřižením pásky byla v minulých dnech otevřena v Podbořanech další část sportovního areálu Tatran. Nové kurty a skatepark přišly město na téměř devět milionů korun, sedmdesát procent z této částky přišlo z krajského rozpočtu.

„Jsme rádi, že sportovci mají v Podbořanech další místo, kde se mohou scházet. Doufáme, že kurty i skatepark budou hojně využívány,“ řekl Radek Reindl, starosta města. Jeho slova vyslyšela mládež téměř okamžitě. Mezi prvními, kdo nové prvky pro in–line brusle a skateboard vyzkoušel, bylo několik členů podbořanského skate klubu.

Kurty a skatepark mají být jen začátkem. Areál chce radnice dále rozvíjet. „Chceme postupně zrekonstruovat celý areál Tatranu. Nejdříve by měl na řadu přijít atletický ovál a trávník, v dalších letech pak i víceúčelová sportovní hala,“ slíbil sportovcům ve městě podbořanský starosta. V současné době totiž není v Podbořanech žádná tělocvična ani hala, která by vyhovovala nárokům sportovců. Hala by měla vyrůst v místech současné tribuny na fotbal, hlediště by do ní mělo být zabudováno. Kdy přesně stavba haly začne se ale zatím neví, město musí nejprve sehnat potřebných 80 až 90 milionů korun.