Senior Taxi – tak se jmenuje nová služba, kterou připravuje lounská organizace Svazu tělesně postižených v ČR.

„V podstatě to bude fungovat tak, že pokud zdravotně postižený nebo senior bude potřebovat dovézt k lékaři, na úřad nebo na rehabilitační pobyt, zavolá nám a přijede k němu vozidlo, které jej doveze kam potřebuje. Máme již dojednáno s jednou reklamní agenturou, že nám daruje na podzim letošního roku sociální vozidlo, kam necháme namontovat otočnou sedačku. Služba by mohla začít fungovat nejpozději na začátku příštího roku,“ vysvětlila Zdeňka Mocňáková.

Podobná služba na Lounsku zatím chybí. „Provedli jsme dotazníkové šetření z něhož vyplynulo, že lidé by o takovou službu měli zájem. Často staří lidé nebo zdravotně postižení občané mají problém nastoupit do autobusu a na zaplacení taxislužby nemají dostatek peněz,“ pokračuje Z. Mocňáková.

Pracovníci svazu již podobnou službu poskytují. „Pokud klient potřebuje dovézt nějakou kompenzační pomůcku jsme schopni mu ji doručit. Vše zařizujeme vlastními vozidly,“ dodala Z. Mocňáková. Okresní organizace na rozjezd služby získala finanční prostředky z fondu T–Mobile ve výši 75 tisíc korun.