S nástupem podzimních měsíců začaly stromy shazovat listí a do ulic museli vyrazit pracovníci s košťaty a vysavači. V ulicích Loun uklízí komunikace Technická správa města Loun. „Zajišťujeme v rámci běžného čištění města i sběr spadaného listí z místních komunikací a chodníků. Na úklid města máme uzavřenou smlouvu s lounskou radnicí, kde je jednoznačně stanoven termín, rozsah a priority prováděných prací. Děláme také mimořádné čistění na základě objednávek,“ vysvětlil Zdeněk Kvapil, jednatel Technické správy města Loun.

Na čištění města včetně odstraňování spadaného listí se podílí v průměru pět až sedm zaměstnanců. „Provádí ruční čištění za podpory silničního a chodníkového samosběru. Množství denně odklizeného listí nelze jednoznačně stanovit s ohledem na čištěné lokality. Listí je dočasně ukládáno na vlastní mezideponii,“ uvedl Z. Kvapil.

Společnost už také doplňuje posypový materiál na zimní měsíce. „S ohledem na dlouhodobou předpověď počasí jsme doplnili zásoby posypového materiálu pro zimní údržbu komunikací v objemu 80 tun soli, 300 tun písku a 150 tun drti. Předpokládáme, že toto množství bude postačující na celé zimní období,“ řekl Z. Kvapil. Technická správa města Loun je podle jeho slov připravena. „V současné době máme již pro první případný nutný zásah připraven jeden traktor s pluhem, jednu multikáru jako sypač s pluhem a malotraktor – sypač s pluhem. Další technika bude připravena koncem října,“ dodal Z. Kvapil.