Průlomové rozhodnutí zaznělo v minulých dnech z radnice v Postoloprtech. Město se totiž rozhodlo po dlouhém váhání prodat svůj obchodní podíl v technických službách. K tomu alespoň směřuje rozhodnutí zastupitelů, aby starosta Miroslav Hylák připravil návrh na prodej obchodního podílu města. „Máme tam pozemky, budovy i jiný majetek,“ uvedl M. Hylák.

Postoloprty a obec Výškov vlastní po padesáti procentech společnosti. Jak vyplynulo ze slov starosty Hyláka, svůj podíl plánuje prodat i Výškov. „Nějaké nabídky na odkup společnosti už neoficiálně zazněly, navíc je tam třeba velkých investic, společnost má velké náklady na provoz a to zatěžuje město,“ vysvětlil Hylák důvody, proč se Technických služeb města Postoloprty zbavit.

Jakou mají podíly ve skutečnosti cenu, to má za úkol zjistit nedávno zadaná studie. Až na jejím základě se budou Postoloprty dále rozhodovat, kdy, komu a hlavně za jakou cenu společnost odprodají. Podmínkou při případném prodeji samozřejmě bude pokračující zajištění současných služeb pro město. „To se bude muset pečlivě smluvně ošetřit,“ dodal starosta.

Zastupitelé zatím neschválili nákup dalšího podílu ve firmě