Celoplošná televize Prima také v letošním roce objíždí se svým štábem česká města a živě z nich vysílá. Svou letošní pouť zakončí v Žatci, a to v sobotu 8. srpna.

„Letošní roadshow navazujeme na úspěch loňského ročníku. Jejím účelem je opět přiblížit divákům zpravodajství FTV Prima. Unikátní mobilní zpravodajské studio od května do srpna zavítá do celkem 15 měst, ze kterých živě odvysílá svou hlavní zpravodajskou relaci, Zprávy FTV Prima. Končit se bude 8. srpna v Žatci," uvádí televize Prima.

Program začne hudbou

Program na náměstí Svobody začíná v 15 hodin, moderovat ho bude Petr Vágner. Vystoupí ABBA stars, Maxim Turbulenc, zazpívá také Bohuš Matuš. V 18.55 hodin začne živé vysílání zpráv s Karlem Voříškem a Klárou Doležalovou. V Žatci by se ještě měly objevit další tváře televize Prima Bára Kozáková, Tomáš Kraus a Daniela Šinkorová. Ve 20.10 hodin začne jejich společná autogramiáda.

Televize Prima připravuje na sobotní odpoledne a večer v Žatci bohatý program pro návštěvníky. Pro děti chystá skákací hrad, malování na obličej a různé soutěže.

Příchozí se mohou rovněž zapojit do soutěže s názvem Koruna za kilo. „V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 korun nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," sdělila PR manažerka Martina Ďaďová.

Zbavte se starých přístrojů

Odevzdat je možné vysloužilé drobné elektrozařízení. Například počítače a příslušenství jako myši, klávesnice, reproduktory, sluchátka, USB kabely, elektronické hračky, elektronické nářadí, varné konvice, sendvičovače, toastery, kuchyňské roboty, domácí drobné spotřebiče, telefony, fény, kulmy, kalkulačky, tiskárny, malé stolní kopírky, videokamery, fotoaparáty včetně příslušenství, osvětlení (ovšem nikoliv žárovky a zářivky)

A co nenosit: televize, monitory, zářivky, žárovky a velké domácí spotřebiče jako např. ledničky, pračky nebo chladničky.