Nepříjemnou zkušenost znají hokejisté ze zimního stadionu v Lounech. Když skončilo utkání a oni se šli v šatnách vysprchovat, najednou přestala téct teplá voda. Začala se totiž napouštět rolba na úpravu ledu, která „sebrala“ téměř celý tlak ve vodovodním systému.

S tím je ale konec, problém vyřeší současné úpravy v objektu zimního stadionu. Součástí je i výměna rozvodů vody. „Tak snad už klukům poteče teplá voda a nebudou muset čekat, až rolba napustí vodu,“ uvedl David Sedláček, trenér lounské hokejové mládeže.

„Dřív byla na stadionu jedna větev; když se napouštěla rolba, ve sprchách byl slabý tlak teplé vody. Teď bude zvlášť přívod vody pro rolbu a druhý přívod do sprch. Bude to tedy už v pořádku,“ sdělil Radek Příhoda, ředitel Správy sportovních zařízení města Loun (SSZML).

Úprava rozvodů vody je jen jednou z částí nynějších rozsáhlých oprav na zimním stadionu v Lounech, kterou zajišťuje jeho vlastník – město Louny. „V červnu proběhla výměna plynových kotlů, které vytápějí místnosti pro vedení klubu a šatny na stadionu. Nyní probíhá kompletní výměna rozvodů vody a kanalizace v celém objektu. Tuto akci jsme rozdělili do tří etap. První proběhne letos v létě, druhé dvě v příštím roce,“ informovala Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice. V příštím roce se bude dělat rekonstrukce rozvodů kolem ledové plochy a v budově s občerstvením.

Lepší zázemí

Součástí nynějších prací je i výměna nových obkladů a dlažeb. „Sportovci i bruslící veřejnost určitě ocení lepší zázemí. Nově opravené jsou sociálky a šatny včetně skříněk,“ dodal Radek Příhoda.

Všechny úpravy mají skončit v srpnu, aby v závěru měsíce mohla začít příprava na novou sezonu – tedy hlavně výroba ledové plochy. Bruslaři pak vyjedou na led poprvé v září.

A právě ledové plochy se týká další investice, kterou město Louny chystá na zimním stadionu v příštím roce. Počítá se se změnou systému chladícího zařízení.

Zimní stadion v Lounech se začal stavět v první polovině šedesátých let 20. století. Nejprve vyrostl odkrytý zimní stadion s umělou ledovou plochou. Použitou technikou, tedy vytvořením plochy, na které jsou položeny polyetylenové trubky pouze v písku, byly Louny vůbec prvním zimním stadionem nejen v rámci tehdejšího Československa, ale v celé střední Evropě.

K zastřešení lounského zimního stadionu došlo až v letech 1983–85. Hlavní střešní nosníky tvoří díly z rozebraného tramvajového mostu přes Vltavu v Praze-Tróji.

Na zimním stadionu mají své zázemí hokejisté HC Slovan Louny od nejmenších hráčů až po dospělé, trénují tam mladé krasobruslařky, probíhá tam škola bruslení. Pravidelně se koná veřejné bruslení.