Z kohoutků už bude téct teplá voda tak jak má. Poslední úpravy systému provedeme v létě během odstávky.

To slibuje podbořanská realitní kancelář lidem v ulici Kpt. Nálepky, kteří si už několik měsíců stěžují na problémy s dodávkou teplé vody. Opatření přijde na 106 tisíc korun.

Že teplá voda může být i v dnešní době vzácností se několik měsíců přesvědčovali obyvatelé několika bytů v ulici Kpt. Nálepky. Problémem, který se v Podbořanech řeší už od září 2008, kdy byla po opravě spuštěna kotelna, se opět zabývalo vedení města. „Realitní kancelář nás informovala, že situace je už lepší. Zbývá pouze namontovat regulační ventily. Vzali jsme na vědomí použití částky 106 tisíc korun na jejich instalaci,“ sdělil Radek Reindl, starosta Podbořan.

Tuto informaci potvrdila Deníku i Anna Ljapinová z Realitní kanceláře L+L, která pro lokalitu ulice Kpt. Nálepky dodává teplo a teplou vodu. „Nové regulační ventily namontujeme v květnu nebo červnu, při letní odstávce. Teď to bohužel nejde, protože musíme při opravě vypnout kotelnu a lidé by byli bez tepla. Už teď by ale měla být situace s teplou vodou dobrá,“ řekla.

Desítky lidí přitom v Podbořanech měly problémy už od září 2008. Po spuštění opravené kotelny nejdříve teplá voda netekla vůbec, po několika úpravách až po odtočení velkého množství vody. Když si teplou vodu pustilo několik lidí z jednoho vchodu, druhý na ní neměl nárok. „Nejdříve netekla teplá vůbec, potom jen občas,“ stěžoval si už v prosinci Josef Henlín.

Vedení realitní kanceláře problémy přiznalo, prý šlo o technologické potíže. „Nový systém někde nespolupracoval se starým,“ uvedl Ladislav Ljapin z Realitní kanceláře L+L.

Není vše v pořádku

V lednu už měl být systém zcela funkční, přesto i v únoru si lidé bydlící v ulici Kpt. Nálepky ještě stěžují. „Je to lepší, ale zatím nejsme úplně spokojení. Pořád jsou problémy, teplá voda teče až po odtočení většího množství vody,“ řekla Deníku Simona Hejdová, která v domě, kde teplá voda neteče jak má, také bydlí.

Připojil se k ní i Josef Henlín. „Pořád se stává, že teče teplá voda až po hodně dlouhé době,“ řekl.

To vedení realitní kanceláře odmítá, přesto připouští, že ještě proběhne slíbená úprava. „Prováděli jsme zkoušky a ve většině bytů začala teplá voda téct v pořádku, někde po kratičkém zpoždění. Ještě ale proběhne montování nových regulačních ventilů,“ sdělila Anna Ljapinová.

Realitní kancelář se nebrání ani vyplácení finančních kompenzací, které žádají lidé, kteří museli platit za teplou vodu, místo níž ale tekla dlouhou dobu z kohoutku studená. Ti byli ochotni jít až k soudu. „Chceme s lidmi o finančních náhradách jednat. Až budeme dělat vyúčtování, chceme se domluvit na určitých slevách,“ dodala Ljapinová.