Na řadu obyvatel panelového sídliště Jih 2 v Žatci čekalo tento týden nepříjemné překvapení.

Aniž by na to byli dopředu upozorněni, několik dní jim netekla z kohoutků teplá voda. Žatecká teplárenská má sice na internetu plán odstávek výměníkových a předávacích stanic s termíny, kdy lidem v konkrétních ulicích teplá voda nepoteče, ale málokterý obyvatel sídliště si tuto informaci sám dopředu zjistil.

Lidé byli zvyklí, že na plánované odstávky teplé vody byli dříve upozorněni vyvěšeným oznámením ve vchodech. „Našim odběratelům, bytovému družstvu a realitním kancelářím, jsme termíny odstávek teplé vody oznámili v polovině května. Jestli někde lidé nebyli o tom včas informováni, pak je pochybení na jejich straně,“ uvedl Miroslav Legutko, předseda představenstva Žatecké teplárenské.

Bytové družstvo chybu přiznalo. „Jak bylo zvykem na sídlišti Jih 2, dostal za úkol vyvěsit oznámení o odstávce teplé vody technik družstva. Ten je nyní na dovolené. S největší pravděpodobností nesplnil zadaný úkol a bude finančně postižen,“ sdělil na dotaz Deníku Zdeněk Budil, technický náměstek Okresního stavebního a bytového družstva Louny.

Teplá voda v bytech na sídlišti Jih 2 lidem už teče. Místo plánované pětidenní odstávky ji Žatecká teplárenská zkrátila na dva dny. Během léta má v plánu Žatecká teplárenská podobné odstávky na celém území města. V srpnu bude mimo provoz výtopna v Perči, nahradit ji má náhradní mazutová kotelna v Perči. „Letos bude odstávek teplé vody víc. Budeme se snažit provádět tyto práce hlavně dopoledne, kdy je většina lidí v práci, aby odpoledne už teplá voda tekla,“ sdělil Miroslav Legutko.