V minulých dnech se objevily ve schránkách některých lounských domácností na sídlišti Louny – západ letáky, v nichž anonym napadá plánovanou výstavbu nákupního centra s obchody Tesco, OBI a dalších menších.

Vyjádřete svůj názor vpravo v anketě a v diskuzi pod článkem.

Anonym vyzývá občany, aby vzkázali radnici jasné ne proti výstavbě. Radnice o letácích nevěděla. „Informaci se dozvídám od vás. Nevím co si mám o tom myslet. Mohou to být ekologové, ale je možné, že to může být také součást konkurenčního boje. Pisatel se pod to nepodepsal,“ uvedl na dotaz Deníku místostarosta města Jan Čermák.

Anonym tvrdí, že projekt nebude posuzován ve smyslu dopadů na životní prostředí. Radnice tvrdí opak. „Není to pravda. Každá stavba se posuzuje z několika hledisek, samozřejmě se posuzuje i vliv na životní prostředí. Byla již podepsána smlouva s majiteli hlavních pozemků a městem. Bude se ještě jednat o dalších pozemcích na výjezdovou cestu. Projekt je v souladu s územním plánem. Louny se budou rozšiřovat do této části, mimo jiné bude prodloužena Tomanova ulice,“ vysvětlil J. Čermák.

Lidé bydlící v blízkosti plánované výstavby mají na obchody různé názory. „Leták jsem do schránky nedostal. Nejsem proti výstavba ani pro. Supermarkety tady budou, ať už chceme nebo ne. Myslím si, že je zbytečné, aby jich bylo v Lounech tolik, ale sám už do malých obchodů nechodím,“ uvedl Jaroslav Turek. „S výstavbou obchodů souhlasím,“ dodala Václava Chámová.

Vadí dopravní situace

Některým lidem vadí, že se v místě zhorší dopravní situace. „Kdybych měla rozhodnout, řekla bych ne. Nebo by to měli postavit na jiném místě. Vadí mi, že se tu zvýší dopravní ruch,“ řekla žena, která nechtěla být jmenována.

Nákupní centrum plánuje postavit rakouská společnost Stop.shop. Poblíž supermarketu Penny Market chce postavit prodejny pro OBI, Tesco a další menší obchody. Partnerem společnosti jsou různé značky asi dvaceti výrobců obuvi, drogérie, textilu či nábytku. Společnost předpokládá otevření na jaře příštího roku.