Žákům, kterým vyšly ve školách pozitivní antigenní testy, čekají ještě PCR testy. Na základě jejich výsledku stanoví hygienici další postup. „Pokud bude PCR test negativní, dítě se vrátí do školy. Pokud bude pozitivní, začneme trasovat kontakty v rodinách a ve školách,“ vysvětlila ředitelka Krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Pondělní testování v hlavním městě Praha a dalších 31 okresech odhalilo celkem 3 423 pozitivních případů dětí a studentů ve školách a ukázalo na poměrně vysokou míru aktivních nákaz v populaci. U základních škol byl zachycen největší počet případů na 100 tisíc testů v okrese Olomouc a nejnižší čísla pak mají Praha, okres Louny a České Budějovice. U středních a vyšších odborných škol byl největší počet případů v okrese Vyškov, nejméně v okrese Domažlice a v okrese Praha-západ a Rokycany testování dokonce neprokázalo žádný pozitivní případ onemocnění covid-19.

Miroslav Šefl vybudoval v bývalém pivovaru v Ležkách muzeum.
Vývoj po roce 1989 Miroslava Šefla zklamal. V bývalém pivovaru má muzeum StB

Děti, které měly v pondělí 15. listopadu ředitelské školy, jako například na ZŠ Jižní v Žatci, čeká testování ve čtvrtek 18. listopadu. Zbylá dvě listopadová pondělí se z rozhodnutí vlády budou testovat všechny základní a střední školy v ČR.

Počet nakažených v okrese Louny denně roste o desítky, za posledních sedm dní přibyly čtyři stovky případů. Covid se objevil například na ubytovnách v Husově ulici a Kopretina v Lounech, hygiena jej řešila v tamním Domově pro seniory nebo na oddělení lůžek následné péče lounské nemocnice.