Prestižní soutěže v točení a servírování piva se ve středu 19. září zúčastnil také barman ze Žatce Zdeněk Trochta. Z Prahy, kde se soutěž konala, si odvezl hlavně nové zkušenosti a množství zajímavých zážitků.

Na Mistrovství České republiky v točení a servírování piva Stella Artois se kvalifikovalo celkem 29 soutěžících. „Hlasovat pro nás mohli naši zákazníci prostřednictvím SMS zpráv,“ popisuje výběr barmanů Zdeněk Trochta. Vybraní barmani soutěžili v prostorách kaple Sacre Coeur v Praze na Smíchově. V hodnotící porotě zasedla také známá moderátorka a modelka Iva Kubelková. „Bylo to hodně zajímavé prostředí, v kapli jsem ještě nikdy pivo netočil. Naše snažení hodnotila čtyřčlenná porota, která dbala hlavně na způsob točení piva, dodržení všech mír a celého rituálu natočení piva. Důležitý byl i celkový vzhled,“ řekl Deníku Zdeněk Trochta, který nakonec svou pouť soutěží ukončil v semifinále.

„Nevadí mi to, získal jsem hodně nových zkušeností a hlavně mám na soutěž krásné vzpomínky,“ dodal žatecký barman, který pracuje v pizzerii na Kruhovém náměstí. Letos se v Praze konal již pátý ročník mistrovství republiky v točení a servírování piva Stella Artois. Vítězka Tereza Berlová si vybojovala účast na světovém finále, které se bude konat v Belgii.