Voda po večerních a nočních deštích stoupá, na Mandavě ve Varnsdorfu v 6. hodin byla těsně pod hranicí 1. a 2. stupně povodňové aktivity. Mandava v této oblasti dosáhla 1. povodňového stupně kolem 1 hodiny ranní. Druhý povodňový stupeň začíná na 90 cm.

Flájský potok na Chomutovsku dosáhl 1. stupně již kolem 22. hodiny. Před šestou hodinnou ranní bylo vody ve Flájském potoce 82 cm, 2. povodňový stupeň začínána 90 centimetrech.

Prudké deště zvedly také Kamenici na měřícím místě Povodí Labe v Srbské Kamenici. Hranici 100 cm dosáhla o druhé hodině ranní a přiblížila se během noci k hranici 1. povodňového stupně, ale do šesti hodin ráno 1. stupně nedosáhla. a hladina po 4. hodině ranní začala i nepatrně klesat, hlásí měření Povodí Labe.

Labe se teprve plní

Druhého povodňového stupně podle Českého hydrometeorologického ústavu dosáhla naopak Kamenice ve Hřensku dnes o půl šesté ráno s momentálním maximem 122 cm v 6. hodin ráno, ale potom začala hladina mírně po pár centimetrech klesat.

Podle Povodí Labe největší řeka v regionu Labe se noční dešťovou vodu teprve z přítoků plní. Z půlnočních 357 cm do 6. hodin ráno dosáhla hladina 412 cm. Přičemž 1. povodňový stupeň začíná až na 450 cm. Do 1. stupně chybí Labi také téměř půl metru na měřícím místě v Litoměřicích.

Prudce začala stoupat Bílina. Na měřícím místě v Trmicích před šestou hodinou ranní se přibližovala hladina ke 160 cm, přičemž 1. povodňový stupeň je vyhlašován při hladině 170 cm.

V Lounech je ještě rezerva

Ohře v Lounech sice od večera vytrvale stoupá z 326 cm v 22. hodin na 353 po šesté hodině ranní, ale 1. stupeň nebezpečí začíná až na 400 cm.

Stále je ještě v platnosti povodňová pohotovost vyhlášené Českým hydrometeorologickým ústavem pro celý Ústecký kraj a Liberecký kraj. Voda po nočních deštích plní koryta, nejrizikovější jsou stále Kamenice, Mandava a Flájský potok.