V průmyslové zóně Triangle u Žatce byla dnes, ve čtvrtek 15. prosince, slavnostně otevřena další továrna. Jihokorejská společnost Kiswire tam postavila závod na výrobu lanek do pneumatik, zaměstná 80 lidí. Vlastní výroba má být zahájena na jaře.

„Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017. Základní tým máme sestavený a na začátku příštího roku začneme nabírat operátory výroby do směnného provozu," uvedl Václav Skála, jednatel Kiswire Cord Czech.

ČR je patnáctou zemí

Společnost Kiswire má své pobočky v 15 zemích světa, jako poslední přibyla Česká republika. „Pro Žatec jsme se rozhodli vzhledem ke strategickému umístění a podpoře státu a kraje," řekl Pierre Thompson, generální ředitel společnosti Kiswire pro Evropu. Nicméně při slavnostním otevření továrny přiznal, že byl nemile zaskočen administrativní zátěží, která výstavbě továrny v Česku předcházela. „Zdálo se mi to komplikovanější, než když jsem v Česku pracoval dřív," řekl.

Nová továrna společnosti Kiswire v průmyslové zóně Triangle na Žatecku Zdroj: archiv společnosti KiswireVýstavba továrny Kiswire proběhla během letošního roku, podílely se na ní také firmy z regionu. Například Ekostavby Louny.

„Příchod takového investora je významný jak pro město Žatec, tak i pro celý kraj," řekla Zdeňka Hamousová, starostka Žatce. „Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán. Jde o další významnou společnost v naší průmyslové zóně Triangle, ukazuje se, že její vybudování byl dobrý nápad," sdělil Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Připomeňte si: Společnost Kiswire postaví v Triangle továrnu, dodávat bude Nexenu

Společnost Kiswire chce u Žatce vyrábět patní lanka – vysokopevnostní dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro automobily. Kvůli zlepšení přilnavosti ke gumě se jedná o bronzem pokovené dráty, Kiswire je bude dodávat nejvýznamnějším výrobcům napříč Evropou. Mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin nebo Pirelli. Předpokládá se, že společnost by mohla dodávat také Nexenu, který chce v zóně Triangle u Žatce začít stavět svou továrnu na výrobu pneumatik v příštím roce.

Tragédie u Libčevsi

Výstavbu společnosti doprovodila tragická událost. Hlavní manažer stavby René Fouque a přípravář stavby Petr Švajda zemřeli před třemi týdny, 22. listopadu, při dopravní nehodě u Libčevsi na Lounsku, když se vraceli ze Žatecka domů.

Při čtvrteční slavnosti ve společnosti Kiswire jejich památku uctily asi dvě stovky přítomných hostů minutou ticha.

Psali jsme: Tragédie u Libčevsi: po nárazu auta do tahače zemřeli dva lidé

InfoblokZdroj: Deník