První ročník loni v květnu byl i přes nepřízeň počasí velice úspěšný. Podívaná pro diváky byla velice zajímavá, protože se shromáždily traktory od veteránů až po současné moderní vozy a závodníci získali nevšední zážitky.

Také letos budou soutěžit tovární traktory, veteráni i po domácku vyrobené traktory na terénní trati ve Skupicích za hřištěm rozděleny do kategorií: tovární fréza, malotraktor domácí výroby, traktor tovární výrob do 25 koní, nad 25 koní a nad 100 koní. Registrace závodníků a další náležitosti budou probíhat od 8 do 10 hodin. V 10 hodin projede spanilá jízda po Skupicích a v 10.45 hodin bude zahájen vlastní závod.

Registrace závodníků je možná předem na e-mailu liba.smetkova@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 606 365 353.

Akce bude jistě zážitkem pro závodníky i pro diváky. Pokud vlastníte nějaký traktor, neváhejte a přihlaste se. Pokud traktor nevlastníte, nevadí, protože na své si přijdou i diváci, kteří uvidí několik soutěží například jízdu na čas nebo jízdu zručnosti.

Vloni soutěžilo 18 traktorů, ale vystaveno jich bylo mnohem víc. A protože akce byla velice úspěšná, jistě se letos Skupické traktoriády zúčastní traktorů víc. Jde nejenom o předvedení řidičských schopností a sportovních výkonů, ale především je to přehlídka šikovnosti a umění lidí, kteří si svůj traktor sestavili nebo ten tovární skvěle a s láskou udržují. „Přijeďte 28. května do Skupic, jistě se budete dobře bavit. Občerstvení je zajištěno. Těšíme se na vás," zve za organizátory Líba Smetková.

Jindřiška Riedlová