V pátek 17. května tam vykolejil nákladní vlak, vagony poškodily několik kilometrů železničního svršku, konstrukce přejezdů a výhybky na nádraží v Hřivicích. Jeden z vozů jel už před nehodou několik kilometrů mimo koleje.

"Došlo nejen k vykolejení pěti vagonů, ale i k rozsáhlému několikakilometrovému poškození železničního svršku, včetně tří železničních přejezdů," informovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Původně se měl provoz obnovit zítra, v pátek 24. května, kvůli rozsáhlejším opravám to bude ale až v létě. Podrobná prohlídka trati po nehodě nákladního vlaku mezi Hřivicemi a Domoušicemi ukázala, že poškození je rozsáhlejší. Mimo jiné se musí se vyměnit i 1200 pražců. "Vzhledem k tomu, že SŽDC plánovala souvislou opravu úseku na září letošního roku, urychlí přípravu opravy celého osm kilometrů dlouhého úseku tak, aby práce namísto v září začaly už v červenci," sdělila mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Vykolejený vagon u Hřivic
Na Lounsku vykolejil nákladní vlak, lidi vozily autobusy. Škoda jde do milionů

České dráhy nahradí své osobní vlaky Most – Louny – Rakovník mezi Hřivicemi a Domoušicemi autobusy, ty budou v Opočně zastavovat u přejezdu a v Touchovicích, Konětopech a Solopyskách na návsi.