„Podání trestního oznámení na policisty mohu potvrdit. Zabývat se jím bude oddělení vnitřní kontroly Policie ČR,“ sdělila policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

K přezkoumání policejního zásahu poslouží jak kamerové záznamy samotného Zítka, tak záběry ze zařízení na uniformách policistů.

Policisté z oddělení dálniční policie ve spolupráci s prvosledovou hlídkou postoloprtského oddělení Pavla Zítka zadrželi v úterý 10. října, protože byl na něj v tomto duchu vydán příkaz od státního zástupce z Prahy 3. Důvodem je vyšetřování případu podezření ze zpronevěry.

Zítko se u Postoloprt zadržení bránil a zamknul se v autě. Policisté využili své zákonné možnosti a po delším přesvědčování a výzvách rozbili okénko. Dezinformátora následně vytáhli z auta.

Pavel Zítko na sebe pravidelně upozorňuje na sociálních sítích, kde se mimo jiné označuje za „občana v odporu“ a volá po neuznání současného státního zřízení v ČR.

Jedním z hlavních témat jeho četných videostreamů a prohlášení je v současnosti tvrzení, že Česká republika neexistuje, že stále přetrvává Československo. Rozdělení republiky na přelomu let 1992 a 1993 podle něj nebylo legální. Policie ani úřady tak prý nad lidmi nemají žádnou moc, označuje je za „zaměstnance korporace Česká republika". 

Mezi Zítkovy podporovatele patří například odsouzená dezinformátorka Jana Peterková. Ta, stejně jako další podobně smýšlející, obratem úterní zásah policie u Postoloprt označila za nezákonný.