Úřad práce v Lounech ve spolupráci s Institutem trhu práce při Okresní hospodářské komoře Louny připravuje na příští středu, 5. září, v Domě kultury v Lounech Trh pracovních příležitostí.

Akce se koná na základě příznivé odezvy na jarní burzu práce. „Svá volná místa tam bude nabízet nejméně 21 firem. Jedná se o významné firmy z regionu, zejména firmy z průmyslových zón a samozřejmě další strojírenské firmy včetně zaměstnavatelů ze Slaného,“ uvedla Marie Schmalzová z Úřadu práce v Lounech.

Největší poptávka ze strany zaměstnavatelů je podle ní v současné době po operátorech výrobních linek. „Takové uplatnění nabízejí firmy z průmyslové zóny Triangle – IPS a Hitachi, ale i další firmy z lounské i žatecké průmyslové zóny jako Aisan a Koito a třeba také Valeo Rakovník,“ sdělila.

Poptávka po řemeslnících

Mezi vysoce poptávané a dosud neobsazené profese již několik let patří zámečníci, obráběči, svářeči, řidiči vysokozdvižných vozíků, provozní elektrotechnici, údržbáři, lakýrníci. Takové uplatnění nabízí Lostr, Fujikoki a Ishimit-su Louny, Meiller, Mitsubishi a Linet Slaný. Podobné požadavky má i nově budovaná lounská firma Portola.

Širokou škálu uplatnění od operátorů montážních linek přes obsluhu strojů, mistry, pracovníky kvality a technické inženýrské profese nabízí Nemak Havraň. V nabídce pracovního uplatnění nebude chybět ani pozice asistenta zákaznického centra T-Mobile.

Zedníci, řidiči, hlídači…

„Mezi poptávanými profesemi jsou i zedníci, tesaři, pomocní stavební dělníci, skladníci, řidiči nákladní dopravy, ale i třeba pracovníci ostrahy Letiště Praha a strážní,“ vypočetla M. Schmalzová. „Pro zájemce o zaměstnání je to jedinečná příležitost dozvědět se přímo od personalistů firem detaily o pracovním uplatnění a výhodách, které firmy svým stálým zaměstnancům nabízejí. Zejména je to mimořádná příležitost pro letošní absolventy všech typů škol, kteří ještě nemají dojednaný nástup do práce,“ dodala Marie Schmalzová.

Pracovních příležitostí ve městech je podle jejích slov letos dvojnásobek proti minulým letům. Trh práce se v lounském domě kultury koná od 10 do 16 hodin.