Zaměstnaní i nezaměstnaní lidé, kteří hledají práci, měli včera možnost se seznámit s pracovními nabídkami lounských i okolních firem. V Lounech se konal trh pracovních příležitostí, který připravil úřad práce ve spolupráci s Institutem trhu práce při Okresní hospodářské komoře Louny. „Představilo se nakonec 22 firem z regionu. Jsou to zejména firmy z průmyslových zón a další strojírenské společnosti včetně zaměstnavatelů ze Slaného a Rakovníka. Kromě toho se prezentovaly i dvě agentury, které zprostředkovávají práci,“ řekla Marie Schmalzová z Úřadu práce v Lounech.

Podívat se přišli lidé bez práce i zaměstnaní. „Práci mám, ale hledám si něco jiného. Za prací jsem ochoten i dojíždět,“ řekl Tomáš Šícha. „Skončil jsem brigádu a teď si hledám práci. Chtěl bych dělat třeba v call centru nebo něco podobného. Kdyby se naskytla pracovní příležitost mimo Louny, klidně bych dojížděl, například do Prahy,“ měl podobný názor na práci mimo domov Vilém Torres.

Firmy se snaží nalákat zaměstnance na zajímavé nabídky. „Účastníme se již několikátého trhu. Zájemcům poskytujeme všechny informace o pracovních možnostech a firmě, ti pak mohou vyplnit dotazník. Postupně je pak zveme na výběrové řízení,“ uvedla Lenka Bartoňová z IPS Alpha Technology Europe.

První vlna zájmu o zaměstnaní v zóně Triangle pomalu upadá. „Na jaře byl největší zájem o firmy působící v zoně Triangle. Kdo měl zájem tam pracovat, tak se přihlásil. Nyní se lidé často ptají na možnosti v lounské průmyslové zóně. Nejvíce zájemců se ptá u stánku společnosti Portola,“ dodala M. Schmalzová.

Firmy budou nabízet zaměstnání