Průmyslová zóna Triangle u Žatce se pomalu zaplňuje. Po vstupu zatím posledního investora, který chce ve východní části areálu postavit zásobníky plynu, je zaplněna zhruba polovina zóny. Ta je rozlehlá 364 hektarů. Pro investory je z toho vyčleněno zhruba 330 hektarů, aktuálně je obsazeno 160 hektarů. Tedy téměř polovina.

Ve východní části zóny jsou továrny společností Solar Turbines a Johnson Controls, přibude zmíněný více než třicetihektarový areál pro zásobníky plynu. V jihovýchodní části Triangle vyrostly menší továrny společností Hargo a Neturen. V západní části zóny působí společnosti Gestamp, Hitachi a Grammer. Pro výstavbu továren si tam zarezervovala plochu i developerská společnost Panattoni.

"Jen" stovky pracovních míst

V Triangle tak zůstává volný úplný západní okraj zóny a pak její střed. Počet zaměstnanců, kteří v zóně pracují, ale zůstává za očekáváním. První investoři, Hitachi Home Electronics a Panasonic, slibovali, že dohromady vytvoří až čtyři tisíce pracovních míst. Skutečnost pak byla o něco nižší, avšak obě firmy ale továrny už stejně zavřely a všechny lidi propustily.

Na konci loňského roku v zóně pracovalo jen několik set lidí. Toto číslo se pomalu zvyšuje, nyní jich tam je zaměstnáno přibližně tisíc.

Nové zaměstnance chce v nejbližší době přijímat hlavně Johnson Controls, který získal od státu na vytvoření pěti set pracovních míst investiční pobídku. Operátory na výrobní linky přijímají podle webových stránek zóny Hargo a Hitachi Cable.

Infoblok