V Tuchořicích na Žatecku v sobotu 28. června oslaví výročí 775 let od první písemné zmínky o obci. Začátek je ve 13 hodin, kdy se chystá mše v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Tuchořicích.

Pořadatelé připravili bohatý program oslav, který se z větší části odehraje v sobotu odpoledne a večer v areálu Pivovarské zahrady v blízkosti Domova „Bez zámků". Chystá se řada vystoupení včetně tamních dětí. O zábavu se postará imitátor Petr Jablonský, od 18 hodin se plánuje vystoupení účinkujících z muzikálu Děti ráje (Petr Poláček, Bořek Slezáček). Chybět nemohou místní Tuchoholky, večer vystoupí Maxim Turbulenc a ve 21 hodin Marcela Holanová.

Doprovodný program oslav se odehraje na několika místech v Tuchořicích. V době od 12 do 15 hodiny bude možné se podívat na projekci filmu o Tuchořicích v Hospůdce u Jožana, včetně sestřihů z akcí konaných v obci za několik posledních let. Od 14 hodin proběhne ukázka zásahu hasičů místní jednotky Sboru dobrovolných hasičů na návsi. V prostoru základní školy budou současně také vystaveny dokumenty z činnosti školy, včetně kronik a fotografií.

„Posledním místem, které bude možné navštívit, je nově opravená kancelář obecního úřadu. Tam budou vystaveny obecní kroniky a fotografie mapující proměnu vesnice za několik posledních desetiletí. A tam si mohou zájemci zakoupit nejen nově vydanou knihu PhDr. Bohumíra Roedla o Tuchořicích, Nečemicích a Třeskonicích, ze které se dozví mnohé, do této doby nám neznámé, zajímavosti z historie obce, ale také upomínkové předměty k výročí obce. Pro sběratele a zájemce je připraveno výroční razítko s pohlednicí obce," zvou pořadatelé oslav.