Přibližně čtyři tisíce lidí se v průměru účastní pravidelných tuningových srazů upravených aut v Panenském Týnci. Pořadatelé tohoto setkání se snaží udělat pro bezpečnost všech návštěvníků v areálu maximum. „Všude, kde probíhají soutěže, máme zátarasy, aby se vůz nijak nemohl dostat mezi přihlížející diváky. Na pořádek v celém areálu dohlíží najatá bezpečnostní agentura o počtu přibližně sto mužů,“ řekl v pondělí na dotaz Deníku Libor Houšť, pořadatel tuning srazu v Panenském Týnci.

„Na druhou stranu nemůžeme ručit za chování lidí po odjezdu z akce už na běžné silnici. Naše agentura hlídá areál srazu, a bezpečnost na silnicích a případné hlídání tam, to už je věc policie,“ uvedl.

Odpověděl tak na dotaz Deníku k sobotní tragické nehodě na obchvatu Slaného, po níž jeden člověk zahynul a jeden byl těžce zraněn. Způsobit ji podle policie měli dva účastníci sobotního srazu v Panenském Týnci, kteří se vraceli z tohoto setkání, v autech se zřejmě „honili“ a velmi riskantně se předjížděli. Na jejich chování doplatila posádka protijedoucího auta. Oba uvedené vozy navíc z místa nehody ujely bez poskytnutí pomoci a policie po nich vyhlásila pátrání.

„Lidé, kteří tohle dělají, takhle jezdí i jindy, v běžném silničním provozu. Je to otázka způsobu jejich myšlení a chování. Tahle událost nijak přímo nesouvisí s naším srazem. Přesto za sebe vyjadřuji hlubokou lítost obětem nehody,“ sdělil Libor Houšť.

close zoom_in TRAGICKÁ NEHODA

- řidič osobního auta zemřel, spolujezdkyně je těžce
zraněna
- stala se v sobotu po 18. hodině u Slaného
- podle policie a svědků ji měli zavinit řidiči dvou
sportovních aut, jedoucí ze srazu v Týnci, kteří
se velmi riskantně předjížděli
- řidiči těchto aut navíc z místa ujeli bez poskytnutí
pomoci a policisté po nich vyhlásili pátrání


Na různých srazech v Panenském Týnci se vyskytly různé problémy i v minulosti. V roce 2007 tam narazil do jiného vozu řidič, který nadýchal 2,3 promile. Loni jezdil další muž na hudebním festivalu nebezpečně autem mezi stany, pak havaroval a nadýchal 2,98 promile. Obě tyto akce zajišťují jiní pořadatelé. Letos ještě policisté už v sobotu brzy ráno zadrželi mladíka za volantem a naměřili mu 1,57 promile.

Původní zpráva o události: Účastníci tuningové akce způsobili nehodu a ujeli