Města Žatec, Kadaň a Klášterec nad Ohří začala od loňska spolupracovat v oblasti cestovního ruchu. Jejich cílem je do regionu nejen nalákat turisty, ale také zlepšit ve městech podmínky, aby se do něj opět vraceli.

Dalším společným krokem je projekt s názvem Marketing destinace cestovního ruchu v regionu měst Klášterec nad Ohří, Kadaň a Žatec. Města na jeho realizaci chtějí požádat o dotaci z regionálního operačního programu Severozápad. Náklady na realizaci projektu jsou deset milionů korun.

„Projekt si klade za cíl další podporu cestovního ruchu. Je například zaměřen do oblasti zlepšení ubytovacích a stravovacích služeb. Projekt počítá s různými semináři či školeními, které mají zajistit, aby se tyto služby ve městech neustále zlepšovaly. Chceme tím dosáhnout toho, aby turistu neodradila od další návštěvy města případná špatná zkušenost s poskytnutou službou v této oblasti,“ vysvětlil Aleš Kassal, místostarosta Žatce. O tom, zda Žatec uzavře dohodu o partnerství k projektu budou v březnu rozhodovat zastupitelé. Nositelem projektu je Klášterec nad Ohří, města Kadaň a Žatec mají být partneři.

Zmíněná tři města na Ohři se už dříve dohodla na spolupráci v oblasti turistického ruchu. Jedním z prvních počinů byla výměna informačních materiálů mezi jednotlivými městy, aby případný turista, který přijede do jednoho, navštívil i ostatní města. „Spolupracovat budeme i například na tvorbě společných webových propagačních stránek nebo při prezentacích na různých turistických veletrzích. Není třeba nutné, aby z každého města jeli na konkrétní veletrh dva lidé, když zástupci jednoho mohou prezentovat i ostatní. To ušetří peníze, které se mohou nasměrovat jinam. Ve světě je taková spolupráce mezi městy obvyklá,“ uvedl žatecký místostarosta.

Města Žatec, Kadaň a Klášterec sází v oblasti turistického ruchu hlavně na své historické tradice. Ve městech se ale s pomocí peněz z fondů Evropské unie realizovaly nebo se chystají rozsáhlé projekty, které je ještě více pro turisty zatraktivní. V Žatci to je projekt Chrámu chmele a piva, v Kadani náměstí Maxipsa Fíka a v Klášterci rozvoj lázeňství.