Na silnici I/7 Praha – Chomutov u Panenského Týnce na Lounsku v místě, kde v únoru při tragické dopravní nehodě zahynulo osm mužů, bude zakázáno předjíždět.

Na silnici se objeví plná čára, na zákaz předjíždění budou upozorňovat i dopravní značky. Dopravní policie v Lounech tak reagovala na páteční nehodu tří aut, ke které došlo na shodném místě, jako únorová tragédie.

„Zaslali jsme už návrh na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), aby byl v uvedeném úseku zákaz předjíždění. Kdy se v místě objeví značky a plná čára, záleží jen na ŘSD. My bychom byli samozřejmě rádi, aby to bylo co nejdříve,“ řekl Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní Policie ČR v Lounech.

Zákaz předjíždění by měl podle něj platit v několika set metrů dlouhém úseku od hranice Ústeckého a Středočeského kraje až k začátku stoupacího dvoupruhu, kde začíná dvojitá plná čára.

Naštěstí bez zranění. Tentokrát…

Páteční nehoda tří aut se obešla bez vážného zranění. Došlo k ní, stejně tak jako k únorové tragédii, kvůli riskantnímu předjíždění auta jedoucího od Prahy na Louny. „Neznámé vozidlo, podle svědků ve vysoké rychlosti, předjíždělo kolonu aut ještě před rozšířením na dva pruhy. Řidič se nestačil včas zařadit. Řidič protijedoucího auta strhl řízení doprava, aby se vyhnul čelnímu střetu. Když byl ale blízko svodidel, lekl se a řízení zase strhl doleva. Tam se střetl s protijedoucím autem. Do obou ještě narazilo třetí auto,“ popsal událost R. Náhlovský.

Řidič, který neopatrným předjížděním nehodu vyvolal, z místa ujel. Podobně došlo také k únorové tragédii. Tehdy řidič Fabie riskantně předjížděl nákladní auto. Bočně se střetl s protijedoucím Tranzitem, který se pak čelně střetl s dalším nákladním autem. V Tranzitu na místě zemřelo osm mužů jedoucích navečer do zaměstnání, většina z nich byla z Postoloprt.

Obdobně už policie v okrese Louny zareagovala v případě části silničního obchvatu Loun a u Dobroměřic pod Červeňákem. V místech docházelo často k nehodám, proto tam bylo na návrh policie zakázáno předjíždět.