S prosbou o pomoc se obrátili i na vedení města. Lidé se začali bát poté, co nový majitel objektu Jaroslav Štepánek, který už podobnou ubytovnu v Podbořanech provozuje, započal s opravami domu bývalého archivu firmy Teslamp. Myslí si, že vytvoří další ubytovnu. Budova navíc těsně sousedí s podbořanským kostelem sv. Petra a Pavla.

Tamní obyvatelé si myslí, že taková ubytovna nepatří do klidové zóny ani do středu města. Bojí se hlavně rušení nočního klidu. „Moji rodiče tady bydlí už dlouho. Je tu nádherný klid. Máme z toho velký strach, vždyť vidíme, jak to chodí u té druhé ubytovny. Zahraniční dělníci chodí po nocích a dělají nepořádek,“ odpověděla Deníku například Petra Trochová.

Ubytovna? Zatím se ani nerozhodlo

Podle majitele objektu se lidé obávají zbytečně, někdo si prý výstavbu ubytovny vymyslel. „Nevím, kdo přišel na to, že tam chceme zřídit ubytovnu. V objektu zatím pouze opravujeme střechu a připravujme ho na další užívání. Zatím sami nevíme, co v něm bude, možná bydlení. Rozhodně to ale nebude ubytovna, těch už je podle mého názoru v Podbořanech dost,“ uklidňuje obyvatele ulice Na Kopci Jaroslav Štěpánek.

Přesto se problémem bude zabývat jak poslanec Parlamentu ČR Josef Čerňanský, tak vedení města. „Budeme o tom sice jednat, ale spíše informativně. Je to soukromý objekt a pokud majitel neporuší nějaké zákony, nemůžeme lidem diktovat, co mají se svým majetkem dělat,“ sdělil na dotaz Deníku Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Pokud by se tedy nakonec Jaroslav Štěpánek rozhodl zřídit v objektu ubytovnu, nikdo mu v tom pravděpodobně nezabrání. „Když splní všechny zákonné podmínky, tak mu nemůžeme nic zakázat,“ potvrdila Jarmila Švarcová z podbořanského stavebního úřadu.

Lidem se nelíbí plán na ubytovnu