Ubytovna pro neplatiče nájemného v Žatci bude jinde. V objektu v Čeradické ulici, který radnice nechala v létě vyklidit, už nebude. Podle místostarosty Aleše Kassala by rekonstrukce ubytovny vyšla na 1,8 milionu korun, což je prý příliš. „Město proto zřídí ubytovnu někde jinde. Vyhlédnuté máme dvě varianty. Objekt v Čeradické ulici bude nejspíš prodán, zájemce o koupi už je,“ sdělil.

Kde přesně o zřízení ubytovny pro neplatiče radnice uvažuje, zatím odmítl sdělit. Místostarosta vyloučil, že by radnice uvažovala o objektu v Trnovanech, který město v roce 2001 za tímto účelem koupilo za 600 tisíc korun. Ten město nyní rovněž nabízí k prodeji. Radnice vystěhovala obyvatele ubytovny v Čeradické ulici v polovině července. Dlužili městu přes milion korun za nájem a služby, navíc byl v areálu velký nepořádek.

Ještě před měsícem radnice plánovala, že objekt opraví a bude jej jako byty nejnižší kategorie, ale už s přísnějším režimem, využívat dál. Nyní záměr přehodnotila. Město koupilo ubytovnu v Čeradické ulici od Zemědělských staveb v roce 2000 za 910 tisíc korun. Celková investice na vznik 11 bytů vyšla na téměř dva miliony.

„Město obdobnou ubytovnu potřebuje, ukázala to například dvě nedávná rozhodnutí soudu. Město bude takovéto zařízení potřebovat, pokud bude vlastnit byty. Ale objevily se i žádosti od sociálně slabších obyvatel o bydlení v takovémto zařízení,“ uvedl místostarosta Aleš Kassal.

close zoom_in

Radnice zpřísní režim v ubytovně pro neplatiče

Romové nesplnili slib, město je z ubytovny vystěhuje

Žatec řeší neplatící Romy