Sdružení mladých lidí Piráti Žatec uspořádá v červnu další úklid města, otevřený pro všechny dobrovolné pomocníky, tak jak to jeho členové slíbili už v březnu, kdy zorganizovali první úklid přírody na březích Ohře pod městem.

„Nový úklid proběhne 22. června v lokalitě pod městskými hradbami. Místo určili sami obyvatelé města v anketě, kterou jsme vyhlásili na Facebooku," uvedl Radek Holodňák, jeden z pořadatelů úklidu.

Město poskytne rukavice i pytle

Piráti zároveň už i projednali konkrétní formy spolupráce s úsekem životního prostředí Městského úřadu Žatec, který jejich aktivity podpořil. „Město nám poskytne veškeré vybavení potřebné pro úklid. Například to bude 50 párů rukavic, 150 kusů objemných pytlů na odpad, kontejnery na sesbíraný odpad přistavené na místě," dodal Radek Holodňák.

Mladí lidé při jednání na radnici rovněž nahlásili černou skládku, kterou na jaře našli a zadokumentovali v žatecké lokalitě Bufo. Podobně jako například v sousedních Postoloprtech město nyní zvažuje nákup tzv. fotopastí a jejich umístění do problémových míst, kde černé skládky vznikají nejčastěji. Fotopasti pomohou snáze odhalit původce nepovolené skládky, po němž pak město či jiní majitelé pozemků mohou vymáhat náklady na likvidaci skládky.

Dobrovolníci uklidili kolem Ohře

Při prvním úklidu u Ohře v Žatci v závěru března se sešlo přibližně třicet dobrovolníků a sesbírali více než sto pytlů odpadu všeho druhu. Setkání uspořádala Česká pirátská strana, která na začátku dubna pak oficiálně založila své místní sdružení v Žatci. Ochrana přírody a životního prostředí je jeden z bodů jejího programu. Sdružují se v ní především mladí lidé ve věku kolem dvaceti let.

Připomeňte si: Mladí lidé, "Piráti", uklidili v sobotu pravý břeh řeky