Řidiči jedoucí frekventovanou ulicí Volyňských Čechů v Žatci si musí dát pozor. Je samá díra. Místa, kde se loni kopalo, se teď v zimě začala propadat. Před těmi nejhlubšími dírami už varují dopravní značky. Řidiči ve snaze se jim vyhnout ulicí kličkují.

Výspravy po výkopech provedli dělníci jen provizorně, v plánu je totiž kompletní výměna asfaltu v celé ulici. K tomu však dojde až během letních prázdnin. Do té doby musí řidiči s nástrahami v podobě děr počítat. Navíc se chystá další uzavírka ulice. „Mám pocit, že den ode dne jsou díry hlubší. Při jízdě ulicí se jim musím vyhýbat, při kličkování musím dávat pozor, aby nejelo něco v protisměru. Když jede náklaďák nebo autobus, musím úplně zastavit, nechat ho projet a pak se díře vyhnout,“ svěřil se Petr Maršálek ze Žatce.

V ulici Volyňských Čechů, která spojuje střed Žatce a jeho největší sídliště a zároveň je součástí silnice ze Žatce do Rakovníka, začala Severočeská vodárenská společnost (SVS) loni s výměnou vodovodního a kanalizačního potrubí. Na to má navázat rekonstrukce chodníků ze strany města a výměna asfaltu na vozovce ze strany Ústeckého kraje.

Práce ale nabraly skluz. SVS chtěla vše dokončit loni, to se ale nepovedlo. V ulici bude kopat ještě na jaře. „Původní termín dokončení rekonstrukce kanalizace a vodovodu je posunutý z více důvodů,“ sdělil mluvčí SVS Jiří Hladík.

Průjezd ulicí Volyňských Čechů v Žatci připomíná spíš slalom než bezpečnou jízdu

Průjezd ulicí Volyňských Čechů v Žatci připomíná spíš slalom než bezpečnou jízdu.  Foto: Deník/Petr Kinšt

Jedním z důvodů je podle Hladíka změna způsobu provedení rekonstrukce na jednom z dotčených úseků. Dalším důvodem je pak rozdělení prací do několika etap, kanalizační stoka a vodovodní potrubí se totiž mění po jednotlivých úsecích ulice Volyňských Čechů. „Dochází tak k uzavírkám menších částí ulice. A to s ohledem na autobusovou městskou hromadnou dopravu, která má v ulici svou trasu,“ vysvětlil mluvčí.

SVS v ulici vyměňuje poruchovou kanalizační stoku z roku 1969 a vodovodní potrubí z roku 1955, zároveň se přepojuje 38 vodovodních a 92 kanalizačních přípojek. Většina etap prací proběhla loni, letos na jaře se vymění potrubí v horní části ulice až ke křižovatce s Mládežnickou ulicí. Až teprve potom bude s výkopy hotovo a na řadu přijde celková obnova povrchu vozovky.

„Termín dokončení stavebních prací Severočeské vodárenské společnosti je do 3. června. Poté navazujeme s rekonstrukcí povrchu komunikace, kde je konečný termín realizace nejpozději do 31. srpna 2018,“ připomněla Lucie Dosedělová, tisková mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje, který opravu povrchu vozovky zajišťuje.

Výměna asfaltu na vozovce v ulici Volyňských Čechů v Žatci je součástí rozsáhle investice Ústeckého kraje, která spočívá v rekonstrukcích silnic na trasách Kadaň - Žatec a Žatec - Rakovník.

Ve zmíněné ulici letos dojde i na chodníky, na řadě míst se vymění jejich dlažba, a to v rámci investice města Žatec. Na základě výběrového řízení na zhotovitele za to zaplatí 2,4 milionu korun bez DPH.