Město Žatec získalo v březnu stavební povolení k rekonstrukci Horovy ulice a části náměstí 5. května. „Papírově“ jsou tak úpravy této části města připraveny. Na skutečné práce však zatím nejsou peníze.

Více o stavu čtěte
v souvisejících článcích vpravo!


Po rekonstrukci ulice volají její obyvatelé, sepsali kvůli tomu dokonce i petici. „Stav ulice je příšerný. V létě nám létají mračna prachu do bytů, v zimě se brodíme v
blátě. Když k nám přijede návštěva, stydíme se ji přivést před náš dům,“ uvedl Pavel Čeloud, jeden z tamních obyvatel a iniciátor petice.

Radnice nechala loni za čtyři sta tisíc korun vypracovat projekt, podle kterého by měla rekonstrukce proběhnout. Počítá se s obnovou povrchů, odvodněním a výměnou pěti kusů lamp veřejného osvětlení. Podle vydaného stavebního povolení má být rekonstrukce dokončena nejpozději v závěru roku 2013.

Z projektové dokumentace vyplynulo, že rekonstrukce Horovy ulice a části náměstí 5. května vyjde na přibližně šest milionů korun. Kdy město k rekonstrukci přikročí, o tom nebylo dosud rozhodnuto. V investičním plánu pro letošní rok ovšem tato akce zařazena není.