Motto: ,,Za kvalitu osobně ručím“

Zavítali jsme k němu, protože chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana lounského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na truhláře Kamila Beneše nám poslala Lenka Ondříčková. „Zákazníci se často a rádi vracejí s novými zakázkami a doporučují známým,“ je ráda. A to je nejlepší vizitka, jakou může fachman mít. Zvlášť, když ho vyhledávají lidé prakticky z celých západních a severních Čech.

Nadšení, skutečný zájem o řemeslo a hlavně skromnost z mladého muže vyzařuje při každé větě, kterou mi ve své dílně říká.
Jako truhlář se specializuje hlavně na zahradní architekturu. Pergoly, altány, krytá parkovací stání, ale i psí boudy nebo dokonce originální rumpál s šindelovou střechou na studni, to je jen část jeho repertoáru. Za kvalitu osobně ručí. „Po odvedené práci je pro mne odměnou upřímná radost zákazníka. Jeden pán například celý život toužil po zahradním altánu. Když jsem mu ho hotový předával, měl slzy v očích, takovou měl radost,“ sám září spokojeností Kamil Beneš. Je zkrátka znát, že má své řemeslo rád.

Pana Kamila jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Měl jsem sen, cíl a hlavně trpělivost. Díky tomu se dostavil úspěch. Mí zákazníci se mohou spolehnout, že odvedu stoprocentně kvalitní práci. Právě to, že často chodí ti samí zákazníci s dalšími a dalšími objednávkami, je pro mne známkou toho, že tohle vědí.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce.?
„Obvykle po práci ještě dělám na novém bydlení nebo se alespoň chvíli věnuji přítelkyni. Nejvíc se ale těším na sprchu a spánek.“