Co bylo příčinou úmrtí, není jasné. Podle neoficiálních informací Deníku se měli udusit, když se snažili v opuštěných objektech ohřát. Tuto verzi ale policie nepotvrdila.

Prázdné a zchátralé budovy bývalých jatek určené k demolici jsou v poslední době útočištěm některých lidí bez domova, často i závislých na drogách.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem, kdy došlo k úmrtí dvou mužů v areálu bývalých jatek v Žatci. Koroner na místě prozatím vyloučil zavinění cizí osobou a pro upřesnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Mareš. „Vzhledem k prověřování případu nebudeme sdělovat další informace,“ dodal.

Společnost Jatky Žatec patřila k tradičním podnikům v regionu. Vykupovala od chovatelů a zpracovávala prasata a hovězí dobytek a maso dále prodávala. Součástí podniku byla i prodejna masa a masných výrobků, velmi oblíbená mezi místními i městem projíždějícími obyvateli. Podnik kvůli dluhům skončil v polovině roku 2016, soud na něj pak prohlásil konkurz. Insolvenční správkyně opuštěné budovy a pozemky prodala, nynějším majitelem je společnost PORTIN invest. Ta má s areálem velké plány.

Roky opuštěný a zchátralý areál ustoupí nové obchodní zóně. V novém maloobchodním centru vznikne supermarket Billa, obchod s elektronikou a spotřebiči Datart, DM drogerie nebo prodejna chovatelských potřeb Super zoo. Demolice starých a výstavba nových budov má proběhnout letos.

Mohlo by vás zajímat: V Žiželicích probíhají práce na stabilizaci sesuvu. Situaci zachraňují bagry

V Žiželicích probíhají práce na stabilizaci sesuvu. | Video: Deník/Petr Kinšt