Josef Abrhám ztvárnil jednu z nejznámějších postav Nemocnice, primáře Arnošta Blažeje, který ve třetí řadě s podtitulem Nové osudy povýšil na ředitele.

V Žatci se natáčelo přímo na centrálním náměstí Svobody nebo v nemocnici, v seriálu si zahrála řada žateckých komparzistů. Zajímavostí je, že město se tehdy dohodlo s filmaři, že nebudou za pronájem veřejných prostranství nic platit a na oplátku se jméno Žatce objeví v závěrečných titulcích. Ve městě také proběhla v září 2008 předpremiéra prvního dílu seriálu, součástí byla beseda v městském divadle.

| Video: Youtube

Nemocnice na kraji města, ČST F1   Zdroj: YouTube.com/Federal tv

„Byl jsem v Žatci na chmelu, dokonce dvakrát,“ pochlubil se tehdy Josef Abrhám, jehož na žateckou předpremiéru doprovodila i jeho žena Libuše Šafránková. „A musím se přidat, Žatec je nádherný,“ souhlasil s hereckou kolegyní Eliškou Balzerovou, jež v seriálu ztvárnila primářku Čeňkovou a na předpremiéře pochválila krásy města.

Josef Abrhám ztvárnil také jednu z hlavních postav filmu Konec starých časů natočeným v roce 1989 režisérem Jiřím Menzelem podle stejnojmenné knihy Vladislava Vančury. Záběry se pořizovaly i na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku.

Josefa Abrháma proslavily především role svůdníků, lékařů nebo falešného vrchního, role humorné i vážné. Nejvíc ze všeho se Abrhám zapsal divákům do paměti jako záletný doktor Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo role podvodníka ve filmu Vrchní, prchni! Loni v červnu zemřela jeho manželka, herečka Libuše Šafránková.