Pracoviště Úřadu práce v Lounech a Žatci se budou stěhovat. Některé jeho úředníky tak lidé najdou jinde, než tomu bylo dosud.

Úřad práce je v Lounech dosud umístěn ve dvou budovách. Během následujících týdnů se veškeré agendy sestěhují do jediné - do nově zrekonstruované budovy v ulici Pod Nemocnicí. Stěhování se tak dotkne pracovníků, kteří nyní sídlí v Postoloprtské ulici na západním okraji města. „V Postoloprtské ulici zajišťujeme agendu zaměstnanosti, tj. evidujeme nové uchazeče o zaměstnání a zprostředkováváme jejich další zaměstnání, poskytujeme služby podnikatelské sféře a obcím," vysvětlil Vratislav Pražák, ředitel kontaktního pracoviště Úřadu práce Louny.

Pozor na omezení provozu úřadu!

Stěhování proběhne v několika vlnách. Pracoviště Úřadu práce v Lounech bude kompletně přemístěno do budovy Pod Nemocnicí do 20. dubna. „Stěhování si vyžádá omezení provozu úřadu. Doporučujeme dívat se na naše webové stránky, protože již dnes víme, že třeba 13. a 14. dubna bude Úřad práce v obou budovách uzavřen," říká ředitel.

Důvodem sestěhování pracovišť lounského Úřadu práce je podle jeho slov snížení provozních výdajů, které se doposud týkaly provozu obou budov. „Klienti se mohou těšit na vyvolávací systém, bezbariérový přístup a též na to, že všechny činnosti úřadu budou soustředěny v jednom místě," sdělil.

Rekonstrukce je hotova i v Žatci

Stěhování Úřadu práce se chystá také v Žatci. Konkrétně jde o agendu, která byla po dobu rekonstrukce objektu Úřadu práce v ulici Obránců míru v pronájmu v blízké budově, kde sídlí Česká pojišťovna. Rekonstrukce objektu je též ukončena a proto se většina pracovnic od 13. do 18. března bude stěhovat z budovy pojišťovny zpět do budovy Úřadu práce.

Nicméně některé pracovnice úřadu v budově pojišťovny zůstanou. I v Žatci stěhování přinese omezení provozu úřadu.