„Na stavbu šest a půl kilometru dlouhého úseku D6 u Krupé je vydáno pravomocné stavební povolení a její realizace bude zahájena v nejbližších týdnech,“ informovalo ŘSD. Dálnici u Krupé postaví firma Metrostav Infrastructure, s uvedením do provozu se počítá v roce 2025.

Dálnice u Krupé naváže na dálnici D6 nyní končící u Krušovic, od Prahy se tak celistvý úsek prodlouží na zhruba čtyřicet pět kilometrů. Řidiči se vyhnou jak obci Krupá, tak problematické křižovatce u motorestu Šustna. Součástí nového úseku dálnice bude mimoúrovňová křižovatka se silnicí II/226 Louny – Rakovník a přemostění trati Žatec – Lužná u Rakovníka.

V současné době běží výběrová řízení na dvojici navazujících úseků D6 u Hořoviček a Hořesedel, ŘSD je chce začít stavět rovněž letos. Po jejich dokončení, které je v plánu v roce 2025, dálnice D6 od Prahy povede až na hranici Středočeského a Ústeckého kraje k jesenické křižovatce. Zbývat bude dostavět úsek k Lubenci na Podbořansku a čtyři úseky na Karlovarsku. ŘSD chce D6 dokončit v roce 2028.

close Za pár týdnů se má začít stavět 6,5 kilometru dlouhý úsek dálnice D6 u Krupé. info Zdroj: ŘSD zoom_in