Na stránkách Žateckého a lounského deníku každý týden přinášíme smutné pejsky, kteří čekají na nového pána a domov.

Máte–li rádi zvířata, můžete se jich ujmout. Další psy, ale i kočičky si můžete prohlédnout na webových stránkách útulku www.utulek-jimlin.wz.cz. Tel.: 604 45 12 58.

GAMA (č. 2380) – německý ovčák, asi 9 let stará fena, v kohoutku 53 cm, dobrý zdravotní stav. Hodná a velmi přátelská fenka vhodná i k rodince s dětmi. Zaslouží si pěkný domov. Pejsek je očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou. Pro adopci si s sebou vezměte platný občanský průkaz, vodítko a obojek. Poplatek za adopci je 150 korun.

SKLÁŘ (č. 2460) – nejspíše šarpej, asi 4 roky starý pes, v kohoutku 49 cm. Do útulku se dostal s velkým množstvím řezných ran po celém těle. Jeho zranění se již zhojila. Dále mu byla operována oční víčka, aby lépe viděl. Má tendence konat potřebu zásadně mimo kotec, pouze při venčení, což nasvědčuje tomu, že v minulosti byl chován v bytě nebo uvnitř domu. Není agresivní, ale dokáže vyjádřit, když se mu něco nelíbí zavrčením nebo negativním postojem. I přesto, že se rány zhojily, začal hubnout a jeho stav se zhoršuje, útulkovské prostředí zřejmě nemá pozitivní vliv na jeho psychiku. Je vhodný tedy do teplého domova k osvojiteli, který již má zkušenosti s tímto plemenem. Ideálním osvojitelem je znalec tohoto plemene, který Sklářovi stanoví pevné mantinely v chování s přihlédnutím k jeho zdrav. stavu.