Útulek pro opuštěná zvířata v Jimlíně na Lounsku se v sobotu 12. prosince otevřel široké veřejnosti.

Lidé, kterým není lhostejný osud zvířecích sirotků, přinášeli granule, pamlsky nebo přispěli finančně. Někteří se s pejsky i pomazlili a vzali je na procházku.

Zájemci si mohli zakoupit adventní věnce, batikovaná trička anebo tombolu. Vyvrcholila také kreslící soutěž Vánoční stromeček pro všechny. Děti měly za úkol nakreslit pejska z útulku u vánočního stromečku. „Přišlo nám přes 250 obrázků, jeden hezčí než druhý. Díky štědrosti oslovených sponzorů se nám podařilo udělat 30 balíčků cen pro soutěžící a stejný počet je i výherců,“ uvedla dobrovolnice a hlavní organizátorka soutěže Jana Keslová.

Jednu z cen si přišel vyzvednout i šestiletý Tomáš Hrdina z Liběšic se sestrou a rodiči. „Nakreslil jsme pejska jménem Luk,“ prozradil. Poté si ještě vybrali dva pejsky a šli s nimi na procházku.

Soukromý útulek doslova praská ve všech. „Bohužel každý měsíc přibývají desítky nových opuštěných psů,“ uvedl provozovatel útulku David Kubalík.

Asi bude pořádný frmol

Během vánočních svátků a hlavně silvestrovských oslav se dá očekávat, že bude v útulku rušno. Psi, kteří se polekají dělobuchů a utečou svým majitelům, mohou být umístěni právě do jimlínského útulku. A to i třeba ze Žatce nebo Loun.

Během vánočních svátků se také o to více najdou lidé, kteří chtějí nějak němým tvářím přilepšit.

Jestli chcete pomoci i vy můžete, o tom jakým způsobem, ale i nabídku pejsků najdete na oficiálních stránkách útulku www.utulek-jimlin.wz.cz.

Soutěžní obrázky najdete ZDE