Kříženka belgického ovčáka Malinois jménem Nuninka, která se od listopadu loňského roku nachází v Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně, má za sebou trpkou zkušenost s člověkem. Ani ne 1,5letá fenka byla původnímu majiteli odebrána kvůli týrání, celý svůj život strávila zavřená v malém tmavém chlívku plném odpadků.

A to se podepsalo na jejím zdraví, trpí vážným kožním onemocněním – generalizovanou formou demodikózy. Nemoc se projevuje vypadáváním srsti, šupinatěním a zarudnutím kůže. Útulek není pro fenku zrovna nejideálnějším prostředím. Stres nemoc zhoršuje a proto potřebuje péči, kterou ji v útulku nemohoubezezbytku poskytnout.

Potřebuje ze začátku koupat v Peroxydermu a ošetřovat Ectodexem každý třetí až pátý den, dobrou stravu a přídavek vitamínů a omega 3 kyselin. Jelikož ale nemůže být prozatím vydána do stále adopce, hledá pro ni útulek dočasného opatrovníka, který by ji potřebnou péči věnoval. Lidé mohou pomoci i finančně, byla vyhlášena sbírka. Výtěžek bude věnován výhradně pro potřeby této fenky. V případě, že se najde opatrovník, zakoupí se z peněz strava a uhradí veterinární péče.

Peníze pro Nuninku je možné zasílat na účet: 1380640193/0800, VS: 44001.

Zájemcům, kteří by chtěli fence poskytnout dočasný domov, podají informace pracovníci přímo v útulku, nebo se můžete podívat na jejich web www.utulek-jimlin.wz.cz. Dobrovolníci, kteří do útulku chodí pejsky pravidelně venčit, vytvořili i profil na sociální síti facebook s názvem Pomáháme Nunince z Jimlína do DO.