Útulky pro opuštěná zvířata praskají ve švech. Kdokoliv může v prosinci udělat radost jejich svěřencům - opuštěným pejskům a kočičkám.

Útulek Felca v Lounech, který se stará o opuštěné kočky pořádá Den otevřených dveří právě dnes, v sobotu 3. prosince. Otevřeno je od 10 do 16 hodin.

Návštěvníci si prohlédnou prostory celého útulku, dozvědí o jeho chodu, o jednotlivých svěřencích a vůbec o životě s kočkou.

Kočičkám můžete přinést něco dobrého a třeba si vyberete i nového zvířecího kamaráda. Útulek se nachází v Poděbradově ulici za veterinární správou, provozuje ho Dagmar Čermáková.„Útulek pro opuštěné kočky provozují členové občanského Sdružení na ochranu zvířat Felca již od roku 1989. Téměř veškeré náklady na provoz útulku jsou hrazeny z finančních prostředků dvou soukromých osob, manželů Čermákových, členů sdružení,” uvádějí internetové stránky útulku www.felca.cz.

O týden později, v sobotu 10. prosince, pořádá tradiční předvánoční setkání a venčení také Útulek pro opuštěná zvířata v Jimlíně. Otevřeno bude od 10 do 15 hodin.

Občerstvení i dárek

Pro návštěvníky je připraveno malé občerstvení a malý dáreček. Zájemci si budou moci zakoupit vánoční svícen či lístek do tomboly, každý los vyhrává. Výtěžek bude použit na provoz útulku.