Od soboty 18. listopadu do 31. ledna bude zcela uzavřena křižovatka pod hlavní poštou, tedy křižovatka ulic Volyňských Čechů, Masarykovy a Karla IV. Informoval o tom žatecký městský úřad.

„Do všech tří ulic bude možné vjet, ale kvůli uzavírce křižovatky budou slepé. Na dočasnou změnu dopravní situace upozorní řidiče dopravní značení. K objížďce je možné využít ulice Komenského alej, Obránců míru a Nákladní ulici,“ sdělil mediální zástupce města Tomáš Kassal.

Od začátku října do minulého týdne byla pro dopravu v této souvislosti uzavřena křižovatka ulic Nákladní a Karla IV. Neprůjezdná tak byla jedna z mála tras, které spojují žatecké Podměstí s centrem. Hlavně v dopravních špičkách v jiných ulicích města kvůli tomu zhoustla doprava, složité bylo například odbočit ze Svatováclavské směrem do parku.

V současné době je uzavřena ulice Karla IV. mezi oběma zmíněnými křižovatkami. Kvůli tomu zhoustl provoz na Kruhovém náměstí a v horní části ulice Obránců míru. Tento stav bude pokračovat i s další chystanou uzavírkou. 

Místo bývalých kasáren v Žatci se proměňuje na novou obytnou čtvrť.
V nové čtvrti v Žatci vyrostl první řadový dům. Víme, kolik bydlení stojí

Rekonstrukce ulic Volyňských Čechů a Karla IV. je rozdělena do několika etap, v příštím roce čeká ještě řidiče uzavírka části u pošty. Za 13 a půl milionu korun se zmíněné ulice od kruhového objezdu pod papírnami po křižovatku s Nákladní ulicí předláždí, zmizí díry, které tam na vozovce jsou. Před budovou pošty se zruší parkovací stání se šikmým řazením, změní se na podélná. Tím bude parkovacích možností v místě méně, na druhou stranu se zlepší průjezdnost ulicí, kterou jezdí i autobusy městské hromadné dopravy.