V současné době je neprůjezdná cesta kolem pošty. Rekonstrukce ulic Karla IV. a spodní části Volyňských Čechů je rozdělena do čtyř etap, nyní probíhá třetí. Práce za 13,5 milionu korun bez DPH postupují odspoda. Z výběrového řízení vzešlá firma povrch z kostek předlážďuje, před budovou pošty upravuje parkovací stání – šikmá se mění na podélná. Veškeré práce mají skončit na jaře.

Někdy v jeho průběhu má začít druhá etapa rekonstrukce Studentské ulice, a to mezi křižovatkami s ulicemi Dukelská a Politických vězňů. Nyní běží výběrové řízení na zhotovitele.

„Počítá se s obměnou všech vrstev chodníků i komunikace a úpravou zeleně. Odhadovaná cena prací, které mají začít v průběhu jara, je 14 milionů korun bez DPH,“ sdělil mediální zástupce města Tomáš Kassal. Součástí rekonstrukce bude také výměna veřejného osvětlení.

Žáky posledního ročníku základních škol čekají přijímačky na střední. Ilustrační foto.
Přijímačky v plném proudu. Víme, z jakých škol Lounska je žáci nejlépe zvládají

V minulých měsících město nechalo za osm a půl milionu korun zrekonstruovat dvojici úseků Studentské ulice mezi ulicemi Husova a Volyňských Čechů kolem tenisových kurtů a v parku pod nemocnicí.

Nový povrch dostane také část ulice Bří Čapků, loni tam proběhla rekonstrukce inženýrských sítí. Město má na výměnu asfaltu připraveno tři a půl milionu korun.

V koordinaci se zahajovanou velkou rekonstrukcí budovy hlavního vlakového nádraží v Žatci připravuje město úpravu prostoru před ním v části Rooseveltovy ulice. V investičním rozpočtu má na to vyčleněno 5,7 milionu korun. Počítá se s vybudováním nového dopravního terminálu pro autobusy se třemi zastávkami, v místě vznikne sedm nových parkovacích míst P+R se šikmým stáním, přibude nové veřejné osvětlení.

Ilustrační foto
Ředitelům škol končí mandát. V Lounech všechny čekají konkurzy, v Žatci ne

V Mládežnické ulici se chystá velká oprava chodníků, v současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládaná hodnota zakázky je šest milionů korun bez DPH. Práce by mohly začít ještě před prázdninami. „Rekonstrukce se bude týkat jak chodníků v Mládežnické ulici, čímž se naváže na již dokončenou opravu chodníků na sídlišti Jih, tak nevyhovujících parkovacích stání před panelovými domy čp. 2731 až 2734. V jednosměrné části Mládežnické ulice se počítá se zúžením chodníku a úpravou prostoru pro šikmé stání vozidel. Součástí nového řešení je také doplnění podélných parkovacích stání ve volných zelených plochách podél současných komunikací. Zároveň dojde k rekonstrukci veřejného osvětlení,“ popsal Tomáš Kassal.

Povrch chodníků se má letos opravovat také v Družstevní ulici, v ulicích Stavbařů a Vrchlického je v plánu výstavba nových parkovišť.V letošním roce chystá výkopy v Žatci na několika místech Severočeské vodárenská společnost. Práce spojené s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu se chystají v ulicích Husova, Hálkova, Tyršova a Resslova, od loňska probíhají v prostoru sídliště v Šafaříkově ulici.

Mohlo by vás zajímat: Vlak jel před srážkou u Svojetína jen kousek. Na části trati nejsou koleje

Zdroj: Deník/Petr Kinšt