Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice v Lounech vytváří nový územní plán města

Louny - Dokončit ho chce nejpozději příští rok, kdy zároveň skončí platnost současného plánu.

3.6.2009
SDÍLEJ:

Antonín Olžbut ukazuje zájemcům připravovaný návrh nového územního plánu.Foto: DENÍK/Mirka Strnadová

Vedení města Loun pracuje na novém územním plánu, jeho dokončení je jednou z hlavních priorit celého volebního období. Současný územní plán, který byl vypracován a schválen v roce 1995, pozbývá v roce 2010 platnost.

V letošním roce zastupitelstvo města schválilo zadání nového územního plánu, dokument by mohli zastupitelé schvalovat na jaře příštího roku. V pondělí měli zájemci možnost seznámit se s přípravou a konceptem územního plánu.

„Jedním z hlavních cílů nového plánu je rozvoj města. Týká se to jak bydlení, tak i obchodu a průmyslu. Počítáme také s tím, že město má cenné panorama České středohoří, které je potřeba chránit. Rozvoj města omezuje záplavové území řeky Ohře a rychlostní komunikace R7,“ přiblížil architekt Antonín Olžbut z firmy O Projekt, která plán vypracovává.

Plány na desetiletí dopředu

Nové obytné zóny mají téměř 120 hektarů. Zástavba ale potrvá několik desetiletí, město by se muselo rozrůst o čtyři až pět tisíc lidí, aby byly všechny lokality zastavěny. Počítá se s výstavbou rodinných, ale i bytových domů. Před zástavbou bude muset být nejdříve vyřešen problém s vedením vysokého napětí i vysokotlakého plynu. Koncept řeší mimo jiné také výstavbu komunikací nebo parkování, které Louny trápí pro nedostatek parkovacích míst.

Počítá se například s místy pro výstavbu moderních podzemních nebo nadzemních patrových garáží.

Do územního plánu města Louny patří také městské části Nečichy a Brloh, tam se spíše počítá s menšími rozvojovými plochy pro venkovský typ domů. V Brlohu je vymezena plocha pro rybník, poblíž Nečich je navržena lokalita pro geologické muzeum v přírodě. Územní plán řeší také zeleň, vodní hospodářství, energetiku a spoje apod. Koncept nového územního plánu je k dispozici na webových stránkách městského úřadu.

Autor: Miroslava Strnadová

3.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Kam zajít o víkendu na fotbal

Ilustrační foto

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Lounsko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení