„Testy odhalily covid u 32 našich klientů z 92 testovaných. Ve zdravotnickém zařízení jsou v současné době hospitalizováni tři covid pozitivní klienti. Většina klientů však nemá vážné zdravotní komplikace a nevyžadují tak hospitalizaci, za což jsme velmi rádi,“ popsal ředitel podbořanského domova pro seniory Kamil Hajný.

Nákaza se rozšířila nejen mezi klienty, ale také mezi personálem. „Z 62 testovaných zaměstnanců byl výsledek testu pozitivní u dvaceti dvou. Bez ohledu na to, zda jsou tito zaměstnanci nemocní nebo bezpříznakoví, mají povinnou karanténu a nemohou vykonávat práci,“ nastínil ředitel. Podle jeho slov zařízení péči o klienty zatím zvládá, pro případ dalšího zhoršení personální situace se ale obrátilo na veřejnost o poskytnutí pomoci, bude-li potřeba. „Hledáme především zdravotní sestry a pečovatelky. Budeme rádi za každou nabídku,“ požádal ředitel.

Koronavirus se během víkendu potvrdil u více než stovky lidí. Bohužel podle statistik hygieniků během soboty 17. října zemřeli další čtyři lidé s touto diagnózou.