Turisté si v Žatci během roku mohou prohlédnout řadu atraktivních míst. Tématy chmele a piva se zabývá komplex Chrámu chmele a piva s renesanční sladovnou a chmelařským muzeem, možný je výstup na zmíněný chmelový maják, radniční věž, za prohlídku stojí Mederův dům, Muzeum pivovarnictví, „strašidelné“ sklepení v historickém jádru či recesistické Muzeum Homolupulů, zajímavé výstavy včetně Žateckého pokladu nabízí místní regionální muzeum. Letos se v Žatci dokončila rozsáhlá rekonstrukce druhé největší synagogy v ČR.

„Největší novinkou pro letošní turistickou sezonu je prohlídka královského města s naším průvodcem. Komentované prohlídky nám chyběly a byly čím dál tím častěji turisty poptávány. V rezervačním systému či na našich kontaktních místech si koupíte vstupenky, ujme se vás náš průvodce a za 90 minut s vámi projde naše město a ukáže vše důležité,“ sdělil ředitel Chrámu chmele a piva Jaroslav Špička.

Žatečtí vojáci, kteří sloužili v misi na Slovensku, dostali pamětní medaile od svých blízkých.
Žateckým vojákům předávaly medaile za misi jejich matky, manželky a děti

Město Žatec je kromě chmele a piva také město filmů. Natáčelo se jich tam několik desítek. Návštěvníci si mohou prohlédnout místa, kde vznikaly záběry pro seriály jako například Nemocnice na kraji města nebo Náměstíčko, Žatec „si zahrál“ také v mnoha zahraničních snímcích.

Novinkou turistické sezony je doplnění expozice filmů, které se v Žatci natáčely. „Při návštěvě této expozice návštěvníci obdrží novou mapu, ve které jsou zobrazena místa natáčených filmů. Tato místa budou průběžně doplňována a vybavena QR kódy, které zájemce přesměrují na informace o filmu. Ten, kdo dává přednost listinné podobě, tak se tyto informace dozví právě z nové filmové mapy,“ přiblížil Špička.