Už loni v závěru roku ve městě zaznamenali nárůst turistů, proto očekávají, že letošní sezona bude co se týká návštěvníků rekordní. Turisté si v Žatci mohou prohlédnout řadu atraktivních míst. Tématy chmele a piva se zabývá komplex Chrámu chmele a piva s renesanční sladovnou a chmelařským muzeem, možný je výstup na zmíněný chmelový maják, radniční věž, za prohlídku stojí Mederův dům, Muzeum pivovarnictví, „strašidelné“ sklepení v historickém jádru či recesistické Muzeum Homolupulů.

Autobusy. Ilustrační foto.
Postoloprty získají další přímý spoj s Prahou. Poslední autobus přijede v noci

Zajímavé výstavy včetně Žateckého pokladu nabízí místní regionální muzeum nebo Galerie u radnice. Letos se v Žatci pro návštěvníky otevřela zrekonstruovaná druhá největší synagoga v ČR, v sousedním rabinátu je zajímavá výstava o židech v regionu. Turisté mohou navštívit i okolní chmelařskou krajinu, například u Stekníku na ně čeká stezka s informačními panely.

Město Žatec je kromě chmele a piva také město filmů. Natáčelo se jich tam několik desítek. Návštěvníci si mohou prohlédnout místa, kde vznikaly záběry pro seriály jako například Nemocnice na kraji města nebo Náměstíčko, Žatec „si zahrál“ také v mnoha zahraničních snímcích.

Mohlo by vás zajímat: Bobři u Nechranic působí problémy. Povodí Ohře je stěhuje k dolu na Mostecko

Zdroj: Deník/Petr Kinšt