Víkendové městské slavnosti Letní lounské vábení přinesou řadu omezení pro řidiče. Centrální Mírové náměstí bude po celý víkend uzavřeno úplně.

Motoristé by se měli po celý víkend 14. – 16. srpna raději centru města úplně vyhnout. Mírové náměstí bude uzavřeno od pátečního rána do neděle 16. srpna do 12 hodin. Bude tam umístěna hlavní hudební scéna. Průjezd náměstím od ulice Hilbertovy do ulice Pivovarské bude v pátek zachován do 12 hodin. Po celou dobu akce bude průjezd náměstím povolen pouze kolem sochy Jana Husa, vjezd ulicí Beneše z Loun, výjezd ulicí Pivovarskou. Kvůli večernímu ohňostroji bude v pátek od 20.30 do 22.30 úplně uzavřena Husova ulice, a to od ulice Prokopovy až po Komenského náměstí. Zároveň bude zakázáno parkování na parkovišti u Domu kultury, prostor je vyhrazen pro diváky, kteří budou sledovat ohňostroj.

Řidiči by měli počítat i s úplnou uzavírkou ulice Na Valích, kde bude umístěna rocková scéna. Komunikace se uzavře v sobotu v sedm hodin ráno a potrvá do neděle. Uzavírka bude od křižovatky s ulicí Jakoubkova až po křižovatku s ulicí Vrchlického.

V sobotu bude zcela uzavřen také inundační most a most přes řeku Ohři u veslařské loděnice. Od půl osmé večer do 21.30 hodin tam bude probíhat hlavní část programu – oslava řeky Ohře.

Omezeno bude i parkování

Během oslav bude omezeno i parkování v centru Loun, kromě zákazu parkování na celém Mírovém náměstí, bude zákaz parkování i v Pivovarské ulici, parkovací místa tam budou vyhrazena pro účastníky slavností s parkovací kartou.

Po dobu uzavírek bude odkloněna autobusová doprava, informace najdou cestují na zastávkách MHD.

Řidiči, kteří nebudou respektovat dopravní značení, se musí připravit na to, že jejich vozidlo bude odtaženo a že zaplatí nemalou pokutu.