Ještě než se o uplynulém víkendu stihl uskutečnit letošní ročník Letního lounského vábení, pořadatelé už přemýšleli o těch příštích. Vedení Loun řeší budoucnost těchto městských slavností.

Jedním z hlavních důvodů je citelný odliv sponzorů a partnerů, kteří pravidelně pomáhali naplnit rozpočet akce. Ten čítá kolem 1,3 milionu korun.

Pořádající Komise pro Letní lounské vábení při městské radě se sešla 4. srpna. „Jednání ve zmíněném termínu se uskutečnilo, finální podobu svému návrhu dá komise v příštím týdnu. Tento návrh předloží radě města, která dále rozhodne, jak bude Letní lounské vábení vypadat v dalších letech," uvedl na dotaz Deníku Michal Ovšonka, tajemník zmíněné komise.

Čtěte více: Městská pokladna „krvácí", Louny řeší, co dál s Vábením

Možností je ve hře hned několik. Od zachování současného modelu až po například vypsání grantu na pořádání, jak je tomu třeba u letních slavností v Podbořanech. Uvažovat by se mohlo třeba i o rozmělnění velké akce do více prázdninových víkendů.

Na webu Vábení běží anketa, která se ptá lidí, zda jsou pro zachování současné podoby akce. Z více než dvou tisíců hlasujících je většina pro zachování současné podoby.