O podstatném rozšíření hudební části městských slavností Letní lounské vábení se aktuálně jedná v Lounech. Organizační tým předložil městu jako pořadateli několik návrhů změn. Zahrnují například vytvoření hip hopové scény v bývalých kasárnách.

Oblíbená akce, kterou každoročně navštěvují tisíce lidí, dosud nabízela tři hudební scény – hlavní na Mírovém náměstí, rockovou u Vrchlického divadla a country&folk scénu v amfiteátru na výstavišti. Nyní by mohly přibýt další tři lokality, které nyní posuzuje vedení města. „Zvažuje se využití pavilonu A na výstavišti, kde by mohli najít odpočinek a zábavu hlavně senioři," uvedl Pavel Janda, mluvčí městské rady. Tam by patrně mohla hrát dechovka či vážná hudba.

Uvažuje se o scéně pro mladé

Květinová pergola na lounském RynečkuDalší lokalitou, která přímo volá po využití, je Ryneček, nezastavěná plocha u Komenského náměstí. Tam by mohlo podle návrhů vzniknout místo pro odpočinek návštěvníků. Něco pro ty, kterým by se nechtělo třeba celé odpoledne trávit jen na dlážděném centrálním náměstí. Další vizí, která by naopak potěšila především mladé, je pak vytvoření scény v Zahradním městě. Na tamním Zeleném náměstí by dostal prostor hip hop a příbuzné hudební styly.

„O těchto návrzích se reálně uvažuje, ale je to zatím pouze ve fázi myšlenky. Zda, případně za jakých okolností by něco z toho při letošním ročníku vzniklo, o tom ještě není rozhodnuto," zdůraznil Jan Čermák, místostarosta Lou­n.

Celoměstské slavnosti Letní lounské vábení proběhnou 14. a 15. srpna. Rozpočet na letošní 12. ročník není výrazně jiný, než v předchozích letech. Počítá s výdaji zhruba 1,2 milionu korun; polovinu by měla zaplatit městská pokladna, zbytek sponzoři. Z programu jsou zatím známy největší hvězdy – do Loun přijedou Ewa Farna a Monkey Business s Matějem Ruppertem a Romanem Holým. Kromě hudebních vystoupení často známých formací návštěvníkům Vábení nabízí bohatý program pro celou rodinu, například závody dračích lodí, divadlo nebo ohňostroj.