Městské slavnosti Letní lounské vábení odstartují už tento pátek, 17. srpna. Přípravy začnou ale samozřejmě dříve. I s tím musejí počítat řidiči, kteří se vydají vozem do centra Loun.

První dopravní omezení začne už ve čtvrtek, a to na centrálním Mírovém náměstí. Tam bude totiž jako obvykle hlavní scéna a právě v tento den se začne s její stavbou. „Neprůjezdný bude úsek od vjezdu z ulice Beneše z Loun až po budovu městské knihovny, a to od čtvrtečních 15.30 hodin," uvedl Michal Ovšonka za pořadatele Vábení. S obnovením dopravy se počítá na nedělní osmou hodinu ráno.

Náměstí bude uzavřené

Celé náměstí včetně parkoviště bude pro automobily zapovězeno od páteční šesté hodiny ráno do nedělní osmé. Průjezd bude po dobu konání akce povolen pouze kolem sochy Jana Husa. I to by si ovšem měli řidiči dobře rozmyslet - Vábení do centra města každoročně táhne velké množství lidí včetně rodin s dětmi, a tak bude jistě rozumnější zaparkovat jinde a na Mírové náměstí vyrazit pěšky.

Uzavírka se dotkne také Husovy ulice, konkrétně v úseku od ulice Prokopova až na Komenského náměstí. Tam se vozidla nedostanou v pátek od 21.00 do 22.30 hodin. „Důvodem této úplné uzavírky je pořádání ohňostroje u loutkového divadla," doplnil M. Ovšonka. Ve stejný čas bude zakázáno i parkování na stáních u Domu kultury. Další zásadní bod programu Oslava řeky Ohře, zase uzavře dopravu na mostě Veslařů, a to v sobotu mezi půl devátou a půl jedenáctou večer.

Odklon autobusů

Poslední nepříjemnost mohou řidiči očekávat v Hilbertově ulici, která spojuje centrum s východní částí města. Úplná uzavírka tam potrvá po celou dobu Vábení, tedy od páteční šesté hodiny ráno až do nedělní osmé ráno. Tato komunikace bude vyhrazena pro parkování aktivních účastníků akce.

Nejen motorizovaných občanů se však program Vábení dotkne. Kvůli uzavírkám bude odkloněna také autobusová doprava. Konkrétní informace by měli cestující najít přímo na zastávkách.